غنایم من از کتابخانه تکانی یک دوست

آی دوست عزیزی که کتابخونه تکونی میکنی! ممنون که حال کتابخونه ی فقرا رو درک نموده و زکات زورکیِ کتابخونت رو پرداخت می کنی. می دونی که بی نهایت خوشحال شدم. اما واژه ای برای تشکر پیدا نمی کنم. فقط همین رو بدون که نابینا(کور)خوندی اگه فکر میکنی من با گرفتن این کتاب ها دست از سرت بر میدارم و دیگه سوال پیچت نمی کنم. ضمنا باید به این هم فکر می کردی که فرداش با خوندن کتاب نظریه انتقادی ممکنه توی بحث هامون برجکت رو با خاک یکسان کنم و در جدل با تو پیروز میدان بشم 🙂

یه پیشنهاد برای دوستان دارم اینه که: از دوست کتابخون بهتر، دوست کتابخونه دار هست البته لازمه کمی هم مثل من کنه باشید و همواره از دانش اون دوست تغذیه کنید تا شاید به امید خلاصی از شر شما کتاباشو بهتون بده.

همچنین ممنونم از انتشارات پردیس دانش که فکر می کنم گام موثر و مهمی رو برای ترویج اندیشه ی متفکران به زبان ساده، برداشته. مجموعه کتاب های قدم اول، تا حدی شبیه کتاب های کمیک هستند. هم مصورند و هم با زبان ساده و گاهی آمیخته با طنز برای بزرگسالان نگاشته شدند.

بخرید، بخونید و لذت وافرشو ببرید هرجا دلتون خواست. همه که مثل من خوش شانس نیستند مفت گیرشون بیاد. والله.

من برای نمونه یک صفحه از کتاب کی ­یر کگور رو در پایان پست می گذارم. باشد که پند پذیرید. و اما از آیزایا برلین بگم. یه روز داشتم حرفی از ایشون رو برای همین دوست مذکور نقل می کردم که خوشایندم بود:

“انسان ها و اندیشه ها بعضا از طریق پدرکشی رشد می کنند، یعنی هرچند بچه ها پدر را نمی کشند ولی لااقل معتقدات او را می کشند و به باورهای نوینی می رسند.”(لینک  ویدیو)

و باز بعدش بحث بالا گرفت که این موضوع فعلا اونچنان که باید توی جامعه ی ما نمود نداره و مثال پسر کشی رستم و سهراب به میان اومد، ولی اون خوشایند آمدنه، کار خودشو کرد و من الان صاحب چندتا از کتابای آیزایا برلین شدم. باشد که عمری باقی باشه و بتونم بخونمشون.

کی یر کگور، دیو رابینسون و اسکار زارات، ترجمه صالح نجفی، انتشارات پردیس دانش
کی یر کگور، دیو رابینسون و اسکار زارات، ترجمه صالح نجفی، انتشارات پردیس دانش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *